اخبار
تعداد بازدید: 1090 / نسخه قابل چاپ / خروجی RSS / دریافت Acrobat Reader / ارسال به دوستان

تعهدات و اختیارات ناظر (حقیقی و حقوقی )


1- ناظر متعهد می باشد خدمات نظارت را برابر ضوابط و مقرارت سازمان استان و مرجع صدور پروانه و بر اساس اسناد و مدارک قرارداد به انجام رساند و گزارشهای شروع عملیات ساختمانی و مراحل پنج گانه را در موعد مقرر تکمیل و به مرجع صدور پروانه و سازمان استان تحویل نماید.

2- ناظر می تواند به منظور اطمینان از صحت اجرای کار، پیشنهاد آزمایش مصالح یا کارهای انجام شده را به صاحب کار ارائه نماید، هزینه انجام آزمایشها بر عهده صاحب کار است، هرگاه نتایج این آزمایشها با اسناد و مدارک قرارداد تطبیق نکند موارد را به صاحب کار و مجری اعلام نماید تا کارهای معیوب را اصلاح نمایند.

3- اگر ناظر مواردی از عدم رعایت مشخصات فنی، نقشه ها و دیگر اسناد و مدارک قرارداد را در اجرای کار مشاهده نماید، باید موارد را به صاحب کار و مجری اعلام نماید تا در مدت مناسبی که با توجه به حجم و نوع کار تعیین می کند، کارهای معیوب را اصلاح نمایند.

4- در موارد فوق اگر کارهای معیوب در مدت مقرر اصلاح نگردد یا موارد تخلف از مفاد اسناد و مدارک قرارداد بر طرف نشود، ناظر موظف است مراتب را به مرجع صدور پروانه و سازمان استان گزارش و نسخه ای از آن را به صاحب کار و مجری ارائه نماید، در صورتی که اصلاح موارد پس از گذشت یک ماه از گزارش ناظر انجام نشود، ناظر می تواند با رعایت شرایط و ارائه گزارشهای لازم ، تقاضای خود را مبنی بر فسخ قرارداد به سازمان استان ارائه نماید.

5- ناظر حقیقی مکلف است در مواقعی که برای مدتی بیش از یک ماه در شهر محل نظارت حضور ندارد، جانشین هم رتبه خود را به منظور عدم توقف اجرای مفاد قرارداد به صورت کتبی به صاحب کار معرفی نماید.

تبصره- معرفی ناظر جانشین از مسئولیت ناظر بموجب قرارداد نمی کاهد همچنین تمامی ابلاغیه های رسمی فقط با امضاء ناظر معتبر است.

6- ناظر باید قبل از شروع عملیات ساختمانی ،شرایط عمومی رعایت نکات ایمنی در کارگاههای ساختمانی را به صاحب کار و مجری کتباً اعلام نماید.

7- ناظر موظف است در صورت مشاهده عدم رعایت نکات ایمنی در کارگاه مراتب را به همراه راهنمایی ها و دستورالعملهای مربوطه به مجری اعلام نموده و رونوشت آن را به شهرداری محل ،اداره تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و سازمان استان کتباً ارسال نماید.

8-  ناظر نمی تواند تمام یا قسمتی از خدمات موضوع قرارداد را به دیگری واگذار نماید.

تبصره- موارد ذیل از شمول این ماده مستثنی است :

الف- استفاده از خدمات کنترلی مانند آزمایشگاه و نقشه برداری و امثال آن

        ب- استفاده از ناظر جانشین از سوی ناظر حقیقی موضوع ماده 14 شرایط عمومی 


حقوقی
دفاتر
حقیقی
نام کاربری:
کلمه عبور:

Online Registration

نظرات شما در مورد وب سايت چيست؟

 1- عالي (6775 راي)
  (37%)
 2- خوب (412 راي)
  (2%)
 3- متوسط (409 راي)
  (2%)
 4- ضعيف (10526 راي)
  (58%)

مجموع آرا: 18122 تعداد اخبار: 3337 خبر
تصاویر گالری عکس: 227 عکس
بازدید امروز: 3511
بازدید دیروز: 8765
کل بازدیدکنندگان: 15193916


فید خبرها
طراحی و توسعه: محمد بقائی پوری
شرکت پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات


© تمام حقوق این سایت برای سازمان نظام مهندسی ساختمان استان هرمزگان محفوظ است.
استفاده از مطالب این وب سایت با ذکر منبع مجاز است / پیاده سازی و پشتیبانی: پژواک فناوری اطلاعات و ارتباطات